Pranie wykładzin i doczyszczanie podłóg

Do prania wykładzin i czyszczenia mebli tapicerowanych używamy urządzeń ze specjalistycznym osprzętem. Pranie odbywa się metodą ekstrakcyjną, z użyciem środków penetrujących wnętrze włókien, po czym następuje płukanie czystą wodą z użyciem środków antystatycznych, kończąc na silnym i dokładnym odciągnięciu wody, co umożliwia szybkie schnięcie. Możliwe jest na koniec suszenie poprzez nadmuch powietrza z wentylatora oraz impregnacja wykładzin specjalnym środkiem, co zabezpiecza ją przed zabrudzeniem.

Dzięki regularnemu praniu wykładzin możemy zachować właściwości włókien, ich miękkość, elastyczność oraz sprężystość.

  • Proces czyszczenia wykładzin  rozpoczynamy od dokładnego odkurzenia powierzchni.
  • Następnie wykonujemy próbę materiału, która polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu.
  • Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia.
  • Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu z wykładzin i dywanów rozpuszczonego wcześniej brudu przy pomocy urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych. Powierzchnie prane są w temperaturze ok. 50 – 60 stopni – zabija ona roztocza, a jednocześnie jest bezpieczna dla materiału.

Tak przedstawiona technika czyszczenia wykładzin oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć czas schnięcia do kilku godzin.

 

Doczyszczanie powierzchni podłogowych twardych:

  • maszynowe szorowanie podłóg terakota, wykładzina PCV
  • nakładanie powłok ochronnych na wykładziny PCV, Tarket