Sprzątanie specjalistyczne – profesjonalne sprzątanie po zmarłych

Ważną częścią naszej działalności jest sprzątanie po zgonach, samobójstwach i innych zdarzeniach losowych.

Jak to robimy?

Zaczynamy od chemicznej dezynfekcji, używając mocnych preparatów w miejscu, gdzie znaleziono zwłoki. Następny krok to zabezpieczenie odpadów, które po nich zostały. Wszystko, co zostało zanieczyszczone, podlega utylizacji. Zwykle opróżniamy całe pomieszczenie. Zrywamy też podłogi, jeśli pochłaniają zapach. Ściany, sufity, okna i płytki czyścimy chemicznie. Na koniec przeprowadzamy  zabieg ozonowania, czyli dezynfekcja i odświeżanie. Pomieszczenie oddajemy bardzo dokładnie wyczyszczone.

Dezynfekcja Chemiczna

Dezynfekcję chemiczną wykonujemy specjalnymi i odpowiednio dobranymi preparatami chemicznymi, na bazie chloru, izopropanolu lub etanolu. Dezynfekcja polega na naniesieniu środka na dezynfekowanie powierzchnie w formie natrysku lub zamgławiania. Następnie w zależności od potrzeb środek zostaje lub jest  wycierany.

Dezynfekcja Gazowa

Dezynfekcja Gazowa prowadzona jest za pomocą generatora ozonu o wysokiej wydajności. Czas dezynfekcji zależy od kubatury pomieszczenie i trwa od 1,5 godziny. Później następuje wietrzenie pomieszczeń od 30 min.
Z pomieszczeń można korzystać po ok godzinie od przeprowadzonego zabiegu.

Dezynfekujemy powierzchnie i przedmioty, aby wnętrze znów było zdatne do użytku i przede wszystkim wolne od niebezpiecznych substancji. Przykry zapach bowiem to nie wszystko – kryją się za nim szkodliwe związki. Do najważniejszych z nich, zwanych „jadami trupimi” należą:

  • kadaweryna (z łac. cadaver – trup, zwłoki) to nieokreślonej barwy oleista ciecz powstająca w wyniku dekarboksylacji lizyny (aminokwas), ma bardzo nieprzyjemny zapach i jest szkodliwa, gdyż uszkadza układ krążenia
  • putrescyna – powstaje w wyniku dekarboksylacji ornityny (również rozkładu białka), może być toksyczna w dużych dawkach, jest odpowiedzialna za nieprzyjemny gnilny zapach
  • neuryna – powstaje w wyniku rozkładu alkaloidu – choliny, np. w czasie rozkładu tkanek, jest trująca
  • metyloguanidyna – to również aminokwas powstały wskutek rozkładu zwłok i postępującego procesu gnilnego.

Bardzo istotne przy wykonywaniu tej pracy jest ryzyko bezpośredniego kontaktu z bakteriami, krwią, płynami ustrojowymi, groźnymi grzybami, wirusami HIV, WZW A, B, oraz patogenami i innymi substancjami niebezpiecznymi dla życia i zdrowia.  W takich sytuacjach tylko precyzyjne oczyszczenie miejsca zgonu oraz dokładna i dezynfekcja pomieszczeń gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Porządkowanie przestrzeni po śmierci bardzo często wiąże się z tak radykalnymi metodami, jak usuwanie tynków i demontaż podłóg oraz wymaga stosowania specjalistycznych preparatów i metod. Dlatego też tylko usługi profesjonalnej firmy mogą zagwarantować prawidłowe i skuteczne sprzątanie po zmarłych. Zalecamy jak najszybsze oczyszczenie miejsca zgonu, aby nie narażać się na utratę zdrowia lub życia.

Często trud sprzątania pomieszczeń po tragedii próbuje wziąć na siebie rodzina, jednak fakt że to dotyczy bliskiej osoby bardzo często uniemożliwia wykonanie pracy.  Podchodzimy do naszych obowiązków sumiennie, odpowiedzialnie i z szacunkiem dla osoby zmarłej.

Zapis w umowie gwarantuje Państwu pełną i skuteczną usługę likwidacji niebezpiecznych substancji i usunięcia przykrych zapachów. W razie niepowodzenia zobowiązujemy się do zwrotu kosztów.