Sprzątanie przedszkoli

Placówki edukacyjne, a zwłaszcza te dla najmłodszych, wymagają szczególnej troski o czystość.

Zazwyczaj nasze usługi świadczymy w godzinach popołudniowych, gdy dzieci już nie ma, jesteśmy jednak otwarci na sugestie dyrekcji i personelu placówki. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy w przedszkolu pozwoliło na opracowanie procedur, planu sprzątania oraz doboru odpowiednich środków, które usuną nie tylko kurz ze stolików ale i farby czy klej jakich dzieci używają podczas zajęć. Przy podpisywaniu umowy ustalamy wszystkie detale i tworzymy z Dyrekcją plan sprzątania, w którym określamy, jak często i w jakich godzinach będziemy sprzątać, a z jaką częstotliwością będziemy świadczyć dodatkowe usługi, np. utrzymanie czystości na zewnątrz na terenie placu zabaw.

 

 

Doświadczenie zdobyte w pracach przy dezynfekcji wykorzystujemy również w przedszkolu, podczas infekcji jakie dzieci nieświadomie przynoszą. Szybkość i skuteczność w działaniu pozwala ograniczyć skutki infekcji. Do tego celu stosujemy generatory ozonu jak również środki do dezynfekcji punktowej.
Ustalamy również, jakich środków będziemy używać, biorąc pod uwagę, np. alergie występujące u podopiecznych. Oczywiście wszelkie środki czystości, których używają nasi pracownicy, posiadają stosowne atesty i certyfikaty PZH, są ekologiczne i bezpieczne. Firma bardzo dba nie tylko o zdrowie dzieci, ale i o wysoką jakość swoich usług. Personel pracuje według określonych zasad – szmatki używane do mycia poszczególnych powierzchni mają swoje kolory, co uniemożliwia pomyłkę (np. wyczyszczenie stolików szmatami, którymi wcześniej myto toalety). Środki czystości a szczególnie te do toalet również mają inny kolor niż te do stolików, co wyklucza pomyłkę. Z reguły jest to kolor czerwony, szmatki do łazienek również są tego samego koloru.

Świadczymy również usługi konserwatorskie takie jak:
– naprawa szafek dla dzieci, wymiana zawiasów, uchwytów, montaż szafek
– wymiana i naprawa elementów oświetlenia
– naprawy hydrauliczne, usuwanie zabawek, kloców, szczoteczek do zębów z odpływów umywalki i wiele innych

Standardowo w podstawowy zakres naszych usług wchodzą:

  • odkurzanie wykładzin dywanowych oraz ich regularne pranie ekstrakcyjne
  • mycie podłóg
  • usuwanie kurzu z biurek, stolików, parapetów, mebli
  • czyszczenie drzwi, poręczy, luster oraz przeszkleń
  • opróżnianie koszy na śmieci i wymiana worków
  • utrzymywanie w czystości i dezynfekcja łazienek
  • bieżące uzupełnianie artykułów higienicznych (mydło, ręczniki papierowe, papier toaletowy)